چسباندن آموزش ایران مدرسه خانواده خانواده

چسباندن: آموزش ایران مدرسه خانواده خانواده آموزش پرورش آسیب های اجتماعی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه تاثیر ۳۰ درصد سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ قطعی است / وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال 98 به میزان 30 درصدقطعی است و در سال آینده به عنوان پیشینه تحصیلی دانش‌آم

تاثیر ۳۰ درصد سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ قطعی است / وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش: تاثیر ۳۰ درصد سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ قطعی است

عبارات مهم : آموزش

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال 98 به میزان 30 درصدقطعی است و در سال آینده به عنوان پیشینه تحصیلی دانش آموزان اعمال می شود.

به گزارش ایرنا، سید محمد بطحایی روز دوشنبه در حاشیه آئین اختتامیه چهاردهمین جشنواره علمی – فرهنگی فرهنگیان بسیجی کشور در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه بعضی خانواده ها و دانش آموزان نسبت به این تصمیم گله مند بوده و آن را نوعی ناعدالتی تلقی می کنند نیز اظهار داشت: امتحانات نهایی جهت تمامی دانش آموزان در سراسر کشور یکسان برگزار می شود و اکنون ارتباط معناداری در معدل دانش آموزان در دروس امتحان نهایی بین مناطق متفاوت کشور نداریم.

تاثیر ۳۰ درصد سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ قطعی است / وزیر آموزش و پرورش

وی افزود: همچنین با درجه بندی مناطق، ضریب محرومیت نیز در نظر گرفته شده است تا نابرابری وقت های آموزشی با این روش جبران شود و در ادامه برنامه ریزی ها و بر اساس تصمیم مجلس شورای اسلامی به تدریج باید به سمت از بین بردن کنکور برویم.

تا پنج سال آینده نیروهای تازه جهت جبران کمبود معلم را جذب می کنیم

وزیر آموزش و پرورش به روش های جذب نیرو جهت جبران کمبود نیروی انسانی و معلم در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: یکی از چالش های اساسی آموزش و پرورش در سال های آینده، کمبود نیروی انسانی است و علت مهم آن است که تعداد زیادی از همکاران به تدریج به افتخار بازنشستگی نائل می شوند و باید جای خود را به نیروهای جوان بدهند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال 98 به میزان 30 درصدقطعی است و در سال آینده به عنوان پیشینه تحصیلی دانش‌آم

بطحایی اضافه کرد: نخستین کاری که باید انجام دهیم این است که از طریق دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی که دانشگاه های تامین نیروی انسانی جهت آموزش و پرورش هستند نیروهای تازه را جایگزین همکارانی کنیم که به علت بازنشستگی از این نظام خارج می شوند.

وی ادامه داد: در امسال علاوه بر حدود 18 هزار نیروی که با استفاده از ظرفیت ماده 28 آموزش دیده و وارد آموزش و پرورش می شوند حدود 25 هزار نیروی دیگر هم مجوز آن را از شرکت اداری استخدامی و شرکت برنامه و بودجه گرفته شده است که وارد دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی خواهند شد و این مسیر ما جهت گرفتن معلم در 5 سال آینده خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: به موازات آن چون دانشجویانی که وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند طی چهار سال بعد به خدمت گرفته خواهند شد از نیروی حق التدریس استفاده می کنیم ولی در این میان پیشنهاد داده ایم تا بتوانیم از ظرفیت های دانشجویان دوره چهار ساله تربیت معلم بعد از 2 سال آموزش و تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، بهره ببریم که این روش یکی از راه های تامین نیروی انسانی ما خواهد بود.

تاثیر ۳۰ درصد سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ قطعی است / وزیر آموزش و پرورش

وی تاکید کرد: با وجود چالش هایی که ما در حوزه نیروی انسانی داریم، برنامه ریزی ها به نحوی است که مشکلی در تامین نیروی انسانی و معلم پیدا نخواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: اکنون با برگزاری گردهمایی ساماندهی نیروی انسانی هر دو هفته یک بار در استان ها این اوضاع پی گیری می شود و قرار است ابتدای شهریور ماه یک مانور آزمایشی جهت ساماندهی نیروی انسانی برگزار کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال 98 به میزان 30 درصدقطعی است و در سال آینده به عنوان پیشینه تحصیلی دانش‌آم

بطحایی اضافه کرد: تامین نیروی انسانی و حضور معلم در مدرسه وظیفه دولت و آموزش و پرورش است و برنامه ریزی ما به گونه ای است که این مسئله در سال های آینده ایجاد نشود و ما کلاسی نداشته باشیم که معلم نداشته باشد.

وی ادامه داد: در 6 سال آینده شیب جمعیت دانش آموزی رو به زیاد کردن است و از 7 سال آینده مجددا کم کردن دانش آموز را شاهد خواهیم بود و برنامه ریزی های مورد نیاز در این زمینه نیز انجام شده است است.

تاثیر ۳۰ درصد سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ قطعی است / وزیر آموزش و پرورش

تنها 5 درصد نیروهای آموزش و پرورش کارکنان اداری هستند

وزیر آموزش و پرورش در خصوص تعداد نیروهای ستادی این وزارتخانه نیز گفت: در مجموع تعداد نیروهای ستادی و کارکنان اداری این وزارتخانه 50 هزار نفر و معادل حدود 5 درصد هست، البته ما بر اساس برنامه نظام اداری کشور به دنبال این هستیم که با چابک سازی، تعداد نیروهای اداری در ستاد، حوزه مرکزی، استان ها و مناطق را کم کردن دهیم و این مساله نه فقط جهت آموزش و پرورش بلکه مشمول بر همه دستگاه های اجرایی کشور است که به تدریج اتفاق می افتاد.

بطحایی ادامه داد: هنگامی که از چابک سازی نیروهای انسانی صحبت می کنیم منظور این است که نیروهای متخصص به طور متوازن در بخش های متفاوت به کار گرفته شوند.

اولین قسط پاداش آخر خدمت فرهنگیان را با نخستین حقوق دریافت می کنند

وزیر آموزش و پرورش گفت: همانطور که شرکت برنامه و جور قول داده نخستین قسط پاداش آخر خدمت فرهنگیان با نخستین حقوق آنها پرداخت می شود و در این رابطه شرکت برنامه و بودجه 3600 میلیارد تومان تخصیص داده است.

پرداخت حقوق کارکنان در تابستان عوض کردن نمی کند

وزیر آموزش و پرورش یادآورشد: قرار نیست وقت پرداخت حقوق کارکنان این وزارتخانه در تابستان عوض کردن کند و مطالبی که در اینترنت در این رابطه دست به دست می شود و همچنین توئیتی که به نقل از بنده انتشار یافته به هیچ وجه صحت ندارد و روابط عمومی در حال پی گیری است.

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | برنامه | دانشگاه | فرهنگیان | سال آینده | برنامه ریزی | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz